Pokud prší, nebo je po dešti, tak doporučuji “obvzláště karavanistům” co nemáte náhon 4x4 aby jste po sjetí z asfaltky na lesní cestu zastavili a zbylých cca 50m do cíle si prošli pěšky. V klidu si prohlídněte odbočku na tábořiště, vydlážděnou cihlami a případně si otevřete bránu. Poslední úsek cesty totiž stoupá do mírného kopce, tak ať nemusíte nikde zastavovat a riskovat, že se nerozjedete a budete muset s karavanem couvat kvůli opětovnému rozjetí. Za deštivého počasí může být stížený pohyb i v samotném prostoru tábořiště - přeci jen se pohybujete po lese - zastavujte a rozjíždějte se pouze ze zpevněných ploch.
Co se týče průjezdnosti - na tábořiště opakovaně jezdila Avie se 4 tunami štěrku. Vyjela a projela všude - pokud nemáte místo auta autobus, projedete i vy. Přesto je tábořiště VHODNÉ spíše pro MENŠÍ obytňáky a karavany. Pokud máte smůlu a potkáte na 700 metrů dlouhé příjezdové cestě jiné vozidlo, či zem. techniku, nikdy nesjíždějte z cesty tam, kam nevidíte, např. do vysoké trávy. Můžete narazit na kámen, nebo pařez. S největší pravděpodobností potkáte místního občana, který ví, kudy a kde Vás objet. Když nebude zbytí, raději vystupte a prohlídněte si krajnici.
V okolí je několik cyklostezek. Když se navíc udržíte v pomyslném trojúhelníku Strakonice - Vimperk - Vodňany, tak se jedná o relativně klidnou lokalitu, se slabým provozem a mnoha vedlejšíma cestama.
Nejblíže 2.5 km jsou na řece Volyňce dvě místa vhodná k osvěžení 49.2117053N, 13.8828932E a nebo 49.2038777N, 13.8821690E. Cca 6 Km je na Volyňce hojně navštěvovaný jez tzv. Muteňák ( mezi Mutenicemi a Strakonicemi ) 49.2462953N, 13.9014761E . Nejvíce doporučuji stylovou plovárnu ve Volyni ( https://www.kudyznudy.cz/aktivity/prirodni-plovarna-ve-volyni-nejstarsi-plovarna-v ) a nebo plavecký st. ve Strakonicích
Houpačky viz foto.
Hradiště mezi vesnicemi Přední Zborovice a Libětice. Turisticky vyhledávané Hoštice a židovský hřbitov u Hoštic. Lesní kostel s křížovou cestou a vyhlídkou u Milejovic, rozhledna Kbíl, ...
NEvstupujte na pozemky přímo sousedící s tábořištěm a samozřejmě tam nic neberte (dřevo, větve a pod) - Taky by jste nechtěli, aby vám během pobytu někdo chodil po tábořišti a něco vám tam bral :o) V reálu uvidíte, že jsou hranice celkem jasné. Po svém pejskovi uklízejte, mějte ho vždy pod kontrolou. Buďte prosím ohleduplní k hnízdícím ptákům, takže (hlavně na jaře) ohýnek rozdělávejte pokud možno malý ze suchého dřeva, co málo čudí. Berte v potaz i případný zákaz rozdělávání ohňů vydaný státem. Základní dřevo na opečení buřta většinou na tábořišti je, ale pokud u něj hodláte posedět déle, přivezte si vlastní dřevo, nebo se nám osvědčily obyčejné dřevěné lisované brikety z pilin (bez pojiv). Mohu je zajistit, nebo je koupíte v nějakém hobymarketu. 1balík (10Kg) stojí cca 140 Kč a většinou vydrží na jeden večer. Nechají se i dobře (třeba nožem) rozlomit podélně na půl, což zezačátku doporučuji. NEZAPOMEŇTE, že se budete pohybovat v lese, takže repelent, či oblečení s dlouhými nohavicemi a rukávy SEBOU. Přeji hezký pobyt.
Příjezd nejdříve: 13:00
Odjezd nejpozději: 12:00
Můžu přijet kdykoliv?